home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor Jarek   data 2012-12-31

Słodka chwila zmian 2012-2013

Ustalę nowy domu plan
od jutra - może już od dziś
nadchodzi słodka chwila zmian
tylko raz jeszcze proszę przyjdź…

To słowa śpiewającej poetki albo piszącej pieśniarki Barbary Stępniak – Wilk. Pochodzą z tomiku „Tyle nieba” ilustrowanego uroczymi fotografiami Zbyszka Pajewskiego- mojego kolegi, leśniczego z Puszczy Bukowej. Byłem niedawno na koncercie Pani Basi i wystawie fotografii Zbyszka Pajewskiego:

Opowiadałem Wam o tym niedawno na blogu. Niedawno… A było to w grudniu 2011 roku!  Minął rok... Jakże szybko! Jakże wiele zawarł w sobie wspomnień, obrazów z wydarzeń, spotkań z ludźmi, zamykających emocje, oby zawsze pozytywne. Minął kolejny rok i nadchodzi chwila zmian. Przez ten rok jak zwykle wiele wydarzyło się, przemierzyłem mnóstwo kilometrów, poznałem wielu ciekawych ludzi. Sporo fotografuję i co roku przygotowuję sobie własny zbiór fotografii ilustrujący wydarzenia roku. Łatwiej je wtedy umiejscowić w czasie, zapamiętać, no i potem wspominać, także wspólnie z najbliższymi. Folder o nazwie „Minął rok 2012” zawiera mnóstwo miłych zdarzeń zamkniętych w obrazach malowanych pikselami aparatu. Rok 2012 staje się z każdą mijającą godziną historią i wspomnieniem. Wspominam go bardzo miło. Przyniósł dla mnie wiele zmian i zdarzeń, stąd żywię nadzieję, że i Wy, Mili Czytelnicy, uważacie ten mijający rok za dobry. O północy nadejdzie chwila zmian. Tak nam się przynajmniej wydaje, bo to my, ludzie, wymyśliliśmy zegar, kalendarz i pośpiech…

W przyrodzie będzie to noc taka sama jak każda. W lesie nie będzie słychać hałasu sztucznych ogni:

Ani też gwaru rozbawionego towarzystwa. Utartym przez tysiące lat rytmem Natura będzie żyła tej nocy, jak zawsze,  swoim życiem... Jesteśmy jego maleńką cząstką, choć ważną. Wciąż wybieramy dla siebie właściwe ścieżki albo dajemy się wstawić na słuszny dla kogoś lub czegoś tor:

 Mamy wielki wpływ na Naturę i na to, aby nie zakłócić jej odwiecznego rytmu. Starałem się opowiadać o tym przez cały miniony rok i choć trochę przybliżyć niełatwe związki człowieka z Naturą. Każdy rozumie je inaczej. Są tacy ludzie, którym nic tłumaczyć nie trzeba i rozumieją je doskonale, może lepiej ode mnie. Są jednak tacy, którym Blog Leśniczego pozwala te relacje lepiej, łatwiej i szybciej rozumieć. Dla nich ta chwila rozumienia lasu i jego spraw staje się słodką chwilą zmian.

Ten miniony rok był dobrym rokiem także za sprawą kontaktu z Wami. Opowiadanie Wam o lesie i wszystkim, co ma związek z życiem leśniczego jest wielką przyjemnością i bardzo mobilizuje mnie do dalszego działania. Wasze listy, pytania, komentarze i opinie wiele uczą oraz kierunkują moje poglądy. Jestem Wam za to bardzo wdzięczny.

Życzę Wam, czytelnikom Bloga Leśniczego- stałym, okazjonalnym i zupełnie przypadkowym, aby dzisiejsza północ była momentem słodkiej chwili zmian we wszelkich dziedzinach Waszego życia. Bo wszystko jest ważne: zdrowie, rodzina, praca, uczucia, zainteresowania, emocje i wrażenia. Zaglądajcie tu przez kolejny rok i przeżywajcie razem ze mną dni następnego, już Nowego Roku 2013. Wypatrujcie dobrych dni, ludzi i chwil wzrokiem bystrym jak wzrok krogulca:

 Po czarnych przepowiedniach związanych z kalendarzem Majów, obecnie straszy się nas „feralną” trzynastką 2013 roku. Ze mną Wam nic nie grozi, urodziłem się 13 stycznia i nie wierzę w czarne przepowiednie, myśli i przysłowiowe czarne koty.

 Wszystkiego Szampańskiego!

Leśniczy Jarek- lesniczy@erys.pl

 

 

Komentarze (2)

~BASIA 31.12.2012 20:26:09
W roku 2013 wszystkim życzę uśmiechu, od stycznia po grudzień niech uśmiechają się do siebie ludzie ! Panie Leśniczy, niech taneczny, lekki krok będzie z Panem cały rok i prowadzi, bez stresu, od sukcesu do sukcesu!Szczęśliwego Nowego Roku!

Jarek 01.01.2013 19:52:40
Dziękuję za oryginalne życzenia i szampańsko pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Kategorie

Zasady (27)
Leśnictwo (100)
Drzewa (38)
Zwierzęta (109)
Leśniczówka (157)
Technika (22)

Archiwum

2007 (44)
2008 (101)
2009 (92)
2010 (84)
2011 (101)
2012 (103)
styczeń (9)
luty (8)
marzec (8)
kwiecień (9)
maj (9)
czerwiec (8)
lipiec (8)
sierpień (8)
wrzesień (9)
październik (9)
listopad (8)
grudzień (10)
2013 (100)
2014 (78)
2015 (63)
2016 (60)
2017 (52)
Kanał RSS - nowy

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij