home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor Jarek   data 2010-04-26

„Trafiam w dziesiątkę w strzelnicy sportowej”

Koledzy namówili mnie, żeby sobie postrzelać na strzelnicy sportowej. Nie tak zupełnie od czapki, bo z instruktorem, który przyjechał specjalnie w tym celu z drugiego końca Polski, a poza tym również w dobrym towarzystwie. Wszystko to jedynie dla rozrywki, jako że strzelanie na strzelnicy do rzutków nie ma wiele wspólnego z polowaniem.

Choć niewątpliwie pewne analogie można by znaleźć. Wziąłem więc urlop wydłużając nieco weekend (strzelanina trwała cztery dni). Trafiliśmy piękną pogodę i mogliśmy się przez cztery dni naprawdę oddać strzelectwu, rozumianemu jedynie jako sztuka dla sztuki. Było nieźle, choć nie da się powiedzieć, że był to czysty relaks (jeden z kolegów uznał po tym wszystkim, że gdyby od rana samodzielnie orał pole to byłby chyba mniej zmęczony).

Takie sportowe strzelanie ma na celu zdobycie maksymalnej liczby punktów w poszczególnych konkurencjach przewidzianych dla broni śrutowej (nazywają się: skeet, trap, przeloty, zając). Chodzi o to, by trafić do ruchomego celu, którym są albo ceramiczne rzutki wylatujące ze specjalnej maszyny w określony sposób (skeet, trap, przeloty) albo blaszana sylwetka zająca poruszająca się po szynie.

Ogromne znaczenie ma tu dobór broni - okazało się, że niektórzy z nas mieli strzelby niedopasowane do swojej sylwetki np. za krótkie kolby, albo za długie, itd… Ja po każdym dniu, wieczorem w domu wprowadzałem drastyczne zmiany w parametrach mojej kolby za pomocą tarnika. Efekty były różne, nie zawsze oczekiwane. Z całą pewnością, tak jak w każdym sporcie, odpowiednio dobrana do człowieka flinta (lub inny sprzęt sportowy) decyduje o dobrym początku, a później tylko ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć.

P.S. Jak świadczy zdjęcie, impreza miała również charakter familijny

 

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Kategorie

Zasady (27)
Leśnictwo (100)
Drzewa (38)
Zwierzęta (109)
Leśniczówka (157)
Technika (22)

Archiwum

2007 (44)
2008 (101)
2009 (92)
2010 (84)
styczeń (7)
luty (6)
marzec (8)
kwiecień (7)
maj (8)
czerwiec (7)
lipiec (7)
sierpień (7)
wrzesień (6)
październik (7)
listopad (8)
grudzień (6)
2011 (101)
2012 (103)
2013 (100)
2014 (78)
2015 (63)
2016 (60)
2017 (52)
Kanał RSS - nowy

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij