home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor Jarek   data 2010-09-25

Zamkną przedszkole?

Wojsko – bo jest to przedszkole wojskowe - nie chce dłużej utrzymywać placówki, w której bawi się i uczy ok. siedemdziesięcioro dzieci, w tym sporo dzieci leśników, dowożonych nawet z odległych miejscowości. Uzasadnienie – brak chęci władz gminy do przejęcia przedszkola oraz zaplanowane na najbliższe lata inwestycje w postaci remontu. Czyli moim zdaniem chodzi po prostu o to, co zawsze – o kasę.

Zbulwersowała mnie ostatnio wiadomość, że przedszkole do którego chodzi moja córka ma zostać zamknięte. Zdziwiłem się tym bardziej, że w mediach wciąż słychać jak to będzie teraz łatwiej otwierać nowe żłobki i przedszkola, a już szczególnie łatwiej będzie na prowincji, bo przecież trzeba wyrównywać szanse. Tak więc w imię wyrównywania szans chcą nam zamknąć przedszkole.

Trochę oczywiście dramatyzuję, bo nie da się tego zrobić tak od razu, a dyrekcja wraz z rodzicami postanowiła zrobić wszystko, co się da, żeby przedszkole utrzymać, ale zagrożenie jest realne. Wojsko – bo jest to przedszkole wojskowe - nie chce dłużej utrzymywać placówki, w której bawi się i uczy ok. siedemdziesięcioro dzieci, w tym sporo dzieci leśników, dowożonych nawet z odległych miejscowości. Uzasadnienie – brak chęci władz gminy do przejęcia przedszkola oraz zaplanowane na najbliższe lata inwestycje w postaci remontu. Czyli moim zdaniem chodzi po prostu o to, co zawsze – o kasę.

Przedszkole jest wyposażone jak rzadko które – posiada salę muzyczną, gimnastyczną, plastyczną, kąciki edukacyjne na powietrzu, własny, duży plac zabaw oraz bibliotekę dla dzieci i rodziców. Są zajęcia z rytmiki i angielskiego. Dzieci jeżdżą na wycieczki – wyprawę do naszej leśniczówki połączoną z karmieniem kóz i innymi atrakcjami opisywaliśmy w czerwcu. Był też spływ Krutynią dla najstarszej grupy.

Placówka ma nawet certyfikat Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty - „Szkoła przyjazna środowisku”, „Jestem przyjacielem natury” a także licznych nagród w dziedzinie edukacji ekologicznej. Kadra jest moim zdaniem bardzo zaangażowana, zarówno emocjonalnie jak i merytorycznie. Nie wierzę, że takie przedszkole można tak po prostu zamknąć.

 

 

 

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Kategorie

Zasady (27)
Leśnictwo (100)
Drzewa (38)
Zwierzęta (109)
Leśniczówka (157)
Technika (22)

Archiwum

2007 (44)
2008 (101)
2009 (92)
2010 (84)
styczeń (7)
luty (6)
marzec (8)
kwiecień (7)
maj (8)
czerwiec (7)
lipiec (7)
sierpień (7)
wrzesień (6)
październik (7)
listopad (8)
grudzień (6)
2011 (101)
2012 (103)
2013 (100)
2014 (78)
2015 (63)
2016 (60)
2017 (52)
Kanał RSS - nowy

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij