home      PGL PGL Lasy
Państwowe
  blog edukatora          blog leśniczego          skrzydlate myśli     

autor Jarek   data 2010-09-24

Ryczą jelenie

Rykowisko zaczęło się na całego. Dla mnie jest to element stały i coroczny, będący dowodem na zamykający się cykl przyrody. Ja rykowisko traktuję dosyć zwyczajnie, ale dla gości jest to zawsze niebywała atrakcja.

Pogoda piękna, ciśnienie wysokie, słońce praży. Rano i wieczorem mgły ścielą się po łąkach,  a w nocy słychać głosy ryczących jeleni. Rykowisko zaczęło się na całego. Dla mnie jest to element stały i coroczny, będący dowodem na zamykający się cykl przyrody. Ja rykowisko traktuję dosyć zwyczajnie, ale dla gości jest to zawsze niebywała atrakcja.
Mój znajomy, leśnik-filmowiec, właśnie zakończył prace nad czwartą częścią filmu o jeleniach na pobliskim poligonie (kiedyś już pisałem o pierwszych dwóch częściach). Chociaż kolega jest filmowcem-amatorem (z ogromną wiedzą przyrodniczą gromadzoną w trakcie kilkudziesięcioletniej pracy), widać że się rozwija a kolejne filmy są coraz ciekawsze i lepsze warsztatowo. Można latami robić zdjęcia, ale nakręcenie filmu i napisanie do niego tekstów oraz zgranie całości w taki sposób, żeby było to ciekawe dla odbiorcy, to zupełnie inna sprawa. Jednocześnie jest to świetny przykład, że warto próbować, uczyć się nowych programów do obróbki materiałów, kręcić i pokazywać innym. Bardzo polecam wszystkim – naprawdę można się dużo dowiedzieć, a patrzenie na spacerujące jelenie uspokaja skołatane nerwy. (http://www.rykowisko.eu)

Już trzeci tydzień mniej więcej trwa najazd grzybiarzy na las – no a w lesie grzybów mnóstwo. Tłumy ludzi ciągną z wiadrami w obie strony. O śmieciach w tym roku nie będę pisał, żeby nie psuć sobie dobrego humoru spowodowanego fantastyczną aurą.

Podczas mojej urlopowej nieobecności zmiennicy – w liczbie dwojga znajomych i trójki kotów – spisali się znakomicie. Nie tylko doili kozy, opiekowali się końmi i psem ale również odnieśli sukcesy łowieckie – koty zasłużyły na nagrodę, bo złapały w mieszkaniu kilka myszy. Radek, Asia, bardzo dziękujemy!

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Wpisz swoje imię
Twój komentarz
Wpisz kod z obrazka   
Zdjęcie CAPTCHA Odśwież obrazek

LOGIN

 

Kategorie

Zasady (27)
Leśnictwo (100)
Drzewa (38)
Zwierzęta (109)
Leśniczówka (157)
Technika (22)

Archiwum

2007 (44)
2008 (101)
2009 (92)
2010 (84)
styczeń (7)
luty (6)
marzec (8)
kwiecień (7)
maj (8)
czerwiec (7)
lipiec (7)
sierpień (7)
wrzesień (6)
październik (7)
listopad (8)
grudzień (6)
2011 (101)
2012 (103)
2013 (100)
2014 (78)
2015 (63)
2016 (60)
2017 (52)
Kanał RSS - nowy

 
 
Serwisy internetowe Lasów Państwowych wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij